در باره ما

Text Box: بنیاد فرهنگی دماوند


اندیشه­ی ایجاد بنیادی جهت گرد همایی ایرانیانِ علاقه­مند به گسترش ادبیات، فرهنگ و علم وهنر، در سال 1383 شمسی، برابر با 2004 میلادی توسط تعدادی از علاقه مندان به آن بوجود آمد و در پی آن هرساله چندین برنامه در زمینه های فرهنگی علمی و هنری ارائه گردید وسپس در سال 1389 شمسی برابر با 2010 میلادی با تصویب هیئت موسس-این تشکیلات بنام * بنیاد فرهنگی دماوند* خوانده شد ودرایالت مریلند تحت عنوان تشکیلاتی فرهنگی و غیر انتفاعی به ثبت رسید.

بااستقبال هموطنان عزیزاز برنامه های اجرائی بنیاد و کمکهای آنان امید است بتوانیم درجهت بثمر رساندن اهداف بنیاد که همانا زنده نگهداشتن و شکوفایی  فرهنگ پر افتخار کشورمان، به ویژه برای نسل جوان برون مرزی میباشد موفق گردیم .

اشاره به این نکته ضروری است که گروه های دیگری از هموطنان ما هستند که در این راه گام­های بسیار ارزنده­ای برداشته و بر میدارند که قابل تقدیر وستایش است.

 لازم به یادآوری است که این بنیاد تشکیلاتی است مستقل که به هیچیک از احزاب وسازمانها وگروها دسته­های  سیاسی  وابستگی نداشته و اعضای آن با حفظ اعتقادات فردی خود تنها در راه به ثمر رساندن  هدف های بنیاد باهم   اشتراک مساعی دارند.

اهداف

هدف از ایجاد این بنیاد برپا ساختن تشکیلاتی است که بتواند

1- با دعوت از مطلعین وصاحب نظران در تا ریخ ، ادبیات، فرهنگ و هنر و موسیقی غنی ایران
2-  وهم چنین با عرضه آخرین پدیده های علمی و تکنولوژی جلسات سخنرانی تشکیل دهد که مورد استفاده همگان باشد
3- وازطرفی با شناخت به نیازمندیهای ایرانیان خارج از کشور در زمینه های حقوقی-اجتماعی و اقتصادی با یاری گرفتن از کارشناسان کمک های موثری ارائه دهد

Not for Profit

P.O.  Box  4184

Rockville, MD. 20849

Damavand@DamavandCulturalFoundation.org

(240) 428-8337

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Damavand_in_winter.jpg

بنیاد فرهنگی د ماوند

Damavand Cultural Foundation

Damavand Cultural Foundation